Wczasy w Krynicy Morskiej

Nasi seniorzy najlepiej wypoczywają nad morzem!

W Krynicy Morskiej położonej na Mierzei Wiślanej,  gościł nas  ośrodek CARO, przepięknie położony wśród lasów sosnowych pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym.
Symbolem Krynicy Morskiej są dziki, które można spotkać w mieście i a także pod naszym ośrodkiem.

Teren ośrodka ma ukształtowanie z wzniesieniami co pozwala w bardzo ciekawy sposób wyodrębniać miejsca do placu zabaw dla dzieci, biesiadowania, tańców i wypoczynku wśród zieleni.

Właścicielka ośrodka pani Violetta przyjęła nas bardzo serdecznie. Na wstępie zorganizowałam nam powitalną biesiadę grillową połączoną z muzyką na żywo. Zapewniła swoim wczasowiczom miłe spędzenie czasu organizując wiele wycieczek, podczas których wykazała się bardzo duża wiedzą nie tylko o Krynicy Morskiej ale całym Zalewie Wiślanym i przekopie Mierzei Wiślanej.

Na zakończenie turnusu odbyła się kolacja po której zaserwowano nam kawę i ciasto. Oczywiście były tańce przy muzyce na żywo.

Odwiedziliśmy:

  1. Przekop Mierzei Wiślanej, zwiedzaliśmy kościół w Stegnie z XVI w., w którym m.in. znajduje się jedyny obraz sufitowy oraz równie zabytkowe organy.
  2. Piaski (ostatnia polska miejscowość na Mierzei Wiślanej), po drodze wspięliśmy się na Wielbłądzi Garb tj. wzniesienie 49 m npm.
  3. Muzeum Stutthof w Sztutowie.
  4. Popłynęliśmy do Fromborka, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy gród Mikołaja Kopernika.